Drama natočené roku 2009 režisérem Nickem Cassavetesem nese původní název „My Sister’s Keeper“. Předlohou se pro něj stala kniha od spisovatelky Jodi Picoultové, ačkoliv byl pro potřeby scénáře pozměněn konec. Tento snímek, ať už z jakéhokoliv důvodu, minul naše kina. Český divák nebyl ochuzen a může si ho zakoupit na DVD.

V hlavních rolích se zde můžeme setkat s dětským obsazením. Nade vše svým odhodláním vyniká Anna Fitzgeraldová, kterou dosti přesvědčivě ztvárnila Abigail Breslin. Tato mladá slečna (14 let) se stala pátou nejmladší herečkou nominovanou na Oscara za nejlepší herecký výkon ve filmu Malá Miss Sunshine. Do role její matky Sary byla obsazena Cameron Diaz. Tento fakt může svádět k pocitu, že film bude jenom další mainstreamovou komedií. Přesto se zde překvapivě můžeme setkat s Cameron jako se seriózní herečkou s dramatickým výrazem. V porovnání s jakoukoliv její předchozí bláznivou postavou, jí tato poloha více „sluší“. Méně výrazné, ale stejně důležité role zastávají Sofia Vassilieva, Jason Patric, Alec Baldwin, Joan Cusack a další.

Do děje jsme uvedeni dětským hlasem a pohledem na modrou oblohu, prosluněné dny plné pohody. Až to diváka svádí k pocitu štěstí a úsměvu na tváři. Ten Vám ale dlouho nevydrží. Rodina Fitzgeraldová svádí boj s rakovinou. Ano, celá rodina. Ačkoliv nemocí přímo trpí jenom jeden člen. Tím je starší dcera Kate. Přesto pro nás nebude onou hrdinkou, jak bychom mohli očekávat, která bude ve svých patnácti letech statečně bojovat s rakovinou až do posledních dní. Hrdinkou je její mladší sestra Anna. Vyrobená „na zakázku“ či „na náhradní díly“. Její poslání na světě je zachránit Kate. Jenom ona jí může pomoci s léčbou, jenom ona je vhodný dárce. Od tohoto momentu se připravte na nekonečné návaly dojemných chvil a spoustu mokrých kapesníků.

Jsme konfrontováni s nemocí, utrpením, touhou žít a touhou zemřít. Pohled na situaci nám nabídne každý člen rodiny z vlastní pozice. Díky tomu se dozvíme, jak bolest jedince mohou vnímat lidé kolem. Naskytne se nám možnost podívat se do lidských duší. A nakonec možná i do té naší vlastní. Díky tomuto snímku můžete na 109 minut zapomenout na vlastní problémy. A možná si i řeknete, jak malicherné vlastně jsou…

Odkaz: http://www.mysisterskeepermovie.com/

je_to_i_muj_zivot_DVD.indd

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články